Gdzie wyrzucać odpady wielkogabarytowe? – Porady dla firm
Każda firma, bez względu na swoją wielkość i branżę, prędzej czy później stanie przed wyzwaniem utylizacji odpadów wielkogabarytowych. Mogą to być stare meble biurowe, zużyty sprzęt elektroniczny czy inne duże przedmioty, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpady. Właściwe zarządzanie tego typu odpadami jest kluczowe nie tylko dla zachowania porządku, ale również dla ochrony środowiska i spełnienia wymogów prawnych. Gdzie je wyrzucać?
Odpady wielkogabarytowe – Co się na nie składa i gdzie je wyrzucać?
Przed podjęciem jakichkolwiek działań, warto dokładnie zidentyfikować, jakie odpady wielkogabarytowe mamy do utylizacji. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie są tego rodzaju śmieci. Zdecydowanie zaliczymy do tego meble, takie jak krzesła, szafy, biurka, czy kanapy. Nie można również pominąć dywanów, materacy, rowerów, a nawet sporej wielkości donic ogrodowych.
W jaki sposób należy jednak pozbyć się odpadów wielkogabarytowych w sposób ekologiczny? Jednym z najlepszych rozwiązań jest skorzystanie z usług Zakładu Utylizacji Odpadów Przemysłowych. Odpady wielkogabarytowe, a dokładniej ich wywóz i odbiór to jeden z punktów naszej oferty. Doświadczeni fachowcy z łatwością zajmą się odbiorem oraz przetransportowaniem śmieci tam, gdzie ich miejsce.
Warto dodać, że dysponujemy transportem kontenerami KP35, a także możemy zagwarantować opcję wstawienia kontenera na wskazany przez was czas. Aby skorzystać z tego rodzaju usługi, wystarczy skontaktować się z ZUOPem. Możecie to zrobić mailowo bądź telefonicznie w celu ustalenia dogodnego terminu dla obydwu stron.
Czego nie wyrzucać do odpadów wielkogabarytowych?
Skoro powiedzieliśmy już o tym, co powinno znaleźć się w odpadach wielkogabarytowych, to warto również poruszyć temat tego, co nie powinno się tam znaleźć. Do kontenera na nie przeznaczonego nie powinny trafiać przedmioty klasyfikowane jako niebezpieczne. Wśród nich wymienia się farby, rozpuszczalniki, chemikalia, baterie i akumulatory, jak również świetlówki i żarówki energooszczędne. Te ostatnie zawierają rtęć i oddaje się je do specjalnych zakładów, które zajmą się ich utylizacją.
Materiały takie jak gruz, cegły, beton, płyty gipsowo-kartonowe oraz inne odpady powstałe w wyniku prac budowlanych i remontowych powinny być utylizowane osobno. Wymagają one specjalnych kontenerów i powinny być oddawane do ZUOP właśnie pod nazwą odpadów budowlanych.
Gdzie powinny trafiać odpady codziennego użytku, takie jak plastiki czy metale? Jako przedsiębiorstwo, które generuje ich sporą ilość, skontaktujcie się z naszym zakładem. Utylizacja tworzyw sztucznych to kolejna usługa w ofercie ZUOP, która gwarantuje sprawne i profesjonalne pozbycie się zalegających odpadów. Warto dodać, że z tego rodzaju śmieci powstaje ekologiczne paliwo alternatywne.